ТНК-BP
ТНК-BP

Третя за рівнем видобутку нафти компанія в Росії ТНК-BP запропонує викупити активи у свого акціонера, британської BP, у В’єтнамі і Венесуелі.

Про це повідомило джерело знайоме з рішенням ради директорів.

“Вирішили запропонувати, далі – процес переговорів”, – сказало джерело.

Представник ТНК-ВР відмовився коментувати рішення ради, яка відбулася в п’ятницю.

ВР і консорціум російських акціонерів у складі Альфа Груп Михайла Фрідмана і Германа Хана, Ренови Віктора Вексельберга і Access Олена Блаватника на паритетних засадах володіють ТНК-BP.

Вексельберг повідомив в п’ятницю, що конкретного рішення прийнято не було.

“Не було нічого особливого. Ми просто розглянули можливість. Рішення не було”, – сказав він.

ВР, аварія на нафтовій платформі якої в Мексиканській затоці обернулася найбільшою екологічною катастрофою в історії США, оголосила про рішення продати активи на суму до $30 мільярдів для подальшої боротьби з аварією.

Топ-менеджмент ТНК-ВР говорив, що британська компанія, що володіє половиною в СП, не має наміру продавати свою частку, при цьому сама ТНК-ВР може взяти участь у розпродажі активів свого акціонера.

ВР володіє міноритарними частками у двох спільних підприємствах з венесуельською PDVSA, а також часток у заводі по поліпшенню нафти Petromonagas. Вартість активів оцінюється в $850 млн-$1 мільярд.

Активи у В’єтнамі орієнтовною вартістю близько $970 млн включають 35 відсотків у газовому блоці 06-1, частку в газопроводі і електростанції.

Головний фінансовий директор ТНК-BP Джонатан Мьюір говорив, що в’єтнамські і венесуельські активи перебувають “далі за інших” у розгляді.

Джерело і Вексельберг не назвали потенційну вартість угод, як і Мьюір, що говорив у середині вересня, що компанія має в своєму розпорядженні майже $2 мільярдами вільних грошових коштів.

Джерело Reuters

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.