НАТО
НАТО бездіє тіньовому уряду Талібів

Хоча в афганській провінції Гільменд розміщено рекордну кількість американських і британських військовослужбовців, прямо в них під носом працює тіньовий уряд талібів, стверджує The Times. “Вони визначають податки, заарештовують злочинців і проводять судові розгляди. Відомий як мінімум один випадок, коли талібська влада відремонтувала дорогу, щоб перевершити розрекламовану кампанію НАТО щодо завоювання підтримки у місцевого населення”, – пише журналіст Джером Старкі.

За несплату податків таліби спалюють або конфісковують у селян урожай. Існують талібські виїзні суди. Тілесні покарання часто застосовуються на місці, короткі терміни ув’язнення засуджені відбувають у в’язниці при суді, а тривалі – у спеціальній в’язниці на півночі провінції. Керівництво талібів видає своїм людям пропуски для проїзду на випадок талібських засідок. Про все це газеті розповіли член місцевої адміністрації одного з районів Гільменда, сенатор і чиновник з Лашаргаха. Всі вони наполягли на своїй анонімності.

За словами джерел, в Гільменді “інсургенти (ред: інсургент – повстанець; борець за незалежність і справедливість) діють на манер мафії”. Притому що урядові органи – корумповані хижаки, а НАТО часто проявляє сліпоту або неефективність, прості люди опинилися між двох вогнів: на їх лояльність претендують конфліктуючі сторони, пише газета. “Таліби можуть прийти куди побажають, вбити кого забажають”, – сказав сенатор. Більшість гільмендцеів недолюблює талібів, але НАТО їм теж не подобається, зауважує інше джерело.

Джерело: The Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.