прапор ОБСЄ
ОБСЄ отримає всі документи по харківській справі

25 жовтня. Лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявляє, що її політична сила найближчим часом передасть до Організації з безпеки та співробітництва у Європі інформацію щодо незаконного виготовлення виборчих бюлетенів в Харкові, інформує прес-служба політика.

“Ми передамо ОБСЄ, всім міжнародним організаціям, громадським організаціям в Україні, які спостерігають за виборами та дають оцінку чесності або нечесності їх проведення, ми передамо всі матеріали, дамо викладення всіх подій, дамо пояснення і витримки із законодавства, щоб вони мали можливість самі переконатися, що виборів Україні масштабно фальшуються, що вони нічого спільного не будуть мати з волевиявленням народу”, – сказала Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції в Києві.

Крім того, за її словами, “Батьківщина” як суб’єкт виборчого процесу передасть міжнародним структурам інформацію про порушення принципів рівності всіх політичних сил при формуванні територіальних виборчих комісій. “В Україні сформовано 695 територіальних виборчих комісій, в яких працюють 11 тисяч 771 осіб. Партії влади, а власне, формальну коаліцію влади, в цих ТВК представляє 59% членів тер виборчкомів. Усього 24,5% членів ТВК представлено всіма без виключення опозиційними партіями. Перекіс очевидний – три чверті сформовано правлячою коаліцією, одна чверть сформовано всіма без виключення опозиційними партіями”, – повідомила вона.

Юлія Тимошенко також зазначила, що склад дільничних виборчих комісій майже повністю сформовано представниками партій влади. “Всього утворено 31 тисяча 401 дільнична комісія. Як правило, в кожній з них працює 18 осіб. Загальна чисельність членів ДВК становить 565 тисяч 218 осіб. Від нашої, найбільшої опозиційної команди всього прийняли документи і призначили всього 6 % і ще декілька відсотків представлено іншими опозиційними партіями. Але можна сказати, що до 90% членів ДВК призначені владою”, – наголосила лідер партії “Батьківщина”.

Крім того, Юлія Тимошенко вказала на неприпустимі факти втручання влади шляхом використання судів та органи прокуратури в процес підготовки та проведення місцевих виборів. Зокрема, за її словами, в Кременчуку Полтавської області судовим рішенням було знято з перегонів кандидата від партії “Батьківщина” на посаду міського голови, який лідирував за симпатіями виборців серед інших претендентів.

“У Волинській області обрані ті райони, де в першому турі підтримка нашої політичної сили складає більше 60-70% і в цих районах прокуратурою проводиться обхід членів партії за домашніми адресами та допитують їх, примушують їх виходити з партії. Крім того, примушують їх підтверджувати, що конференція була проведена незаконно і збирають, документують дані, які дозволяють прокуратурі представити документи до суду для зняття нашої партії з виборів”, – підкреслила Юлія Тимошенко.

За її словами, влада силовими методами намагається залякати представників партії “Батьківщина”. “Влада не ховається. Прокуратура всі ті доручення дає письмово. У нас всі копії цих доручень є. і якщо хтось зі слідчих повідомляє, що вони не змогли знайти людей, які підтверджують, що конференції не було, то обласна прокуратура відкрито пише резолюції – значить погано спрацювали, почніть перевірку знову”, – вважає лідер партії.

“Усі документи, копії цих документів у нас є, і ми будемо представляти ті документи ОБСЄ”, – заявила Юлія Тимошенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.