Проститутка
Українська повія в Берліні

Після розпаду СРСР Одеса швидко стала міжнародним центром секс-індустрії, роповідає кореспондент журналу Time Саймон Шустер. Умови були ідеальні: для бідних областей України, Румунії та Молдови цей порт став воротами в Західну Європу і арабські країни.

“Організована злочинність відчувала себе вільно, жебраки одеські поліцейські, як відомо, були схильні до корупції, а 70 років життя за “залізною завісою” породили покоління провінціалок, які нічого не знали про зовнішній світ, але жадали скористатися його перспективами”, – пише кореспондент .

Але сьогодні, як виявило видання, методи секс-індустрії змінилися. “Журналісти завжди приїжджають і вимагають показати їм жертв. Вони хочуть побачити чоловіків, сутенерів, тих, хто всім цим маніпулює. Але тепер все не так просто”, – говорить Ольга Костюк, заступник директора благодійної організації “Віра, надія, любов”, яка допомагає одеським повіям. Ще в 2006 році сутенери найчастіше заманювали дівчат, обіцяючи роботу офіціантки або танцівниць, а потім примушували до проституції. “Тепер же типова ситуація така: дівчина з досвідом прилітає з Туреччини вся в золоті, хутрі та діамантах, знаходить у рідному селі дівчат, які опинилися у важкому становищі, і розповідає, скільки можна заробити на панелі за кордоном”, – роповідала психолог Світлана Чернолуцька. До проституції жінок схиляють злидні і загальне відчуття безнадійності, що панує на селі у Східній Україні, Молдавії і Румунії.

Співробітники благодійних організацій і повії, яких кореспондент журналу опитав в Одесі, пояснюють перехід до “вербування кадрів на добровільній основі” тим, що примус до проституції приваблювало занадто багато уваги поліції та ЗМІ. Але більшість вважає, що навіть у закутку дівчата вже не мають ілюзій щодо своїх перспектив на Заході і хапаються за будь-який шанс.

Боротьбі з секс-індустрією в Одесі заважають і напівофіційні відносини “матусь” з місцевими правоохоронними органами. Неназваний підполковник МВС розповідав авторові матеріалу, що поліція покриває “матусь” за щомісячний гонорар: “Це величезна годівниця для багатьох поліцейських: все чітко організовано, точно у відомстві”. “Схоже, доки рідні країни не зможуть запропонувати дівчатам щось крім злиднів, корупції і розчарувань, експорт “наташ” залишиться однією з коронних індустрій Одеси”, – підсумовує автор.

Джерело: Time

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.