влада Янукович
Янукович веде Україну в Росію

26 жовтня. Через 6 років після “помаранчевої революції” Янукович, тодішній об’єкт народного гніву, перебуває при владі і застосовує жорсткі методи, які, за його словами, необхідні, пише Time.

“Але критики побоюються, що він згортає Україну на шляху до демократії і веде назад до Росії”, – відзначає журналіст Джеймс Марсон.

Головним досягненням Януковича видання вважає стабілізацію економіки після катастрофічного 15-відсоткового спаду в 2009 році.

“Він також покінчив з деструктивними міжусобицями, що, у свою чергу, прискорило процес прийняття рішень”, – пише журнал.

Однак опоненти стверджують, що Янукович демонтує демократичні досягнення: монополізує владу, пригнічує опозицію і обмежує свободу преси.

“Він наслідує Росію”, – сказав в інтерв’ю один з найближчих помічників Юлії Тимошенко Григорій Немиря. Ряд колишніх високопоставлених осіб з уряду Тимошенко заарештовані чи перебувають під слідством за звинуваченнями в корупції і службових зловживаннях.

“Екс-прем’єр називає звинувачення сфабрикованими, уряд заперечує і каже, що бореться з хабарництвом”, – пише журнал.

Деякі аналітики вважають, що все не так просто: Янукович не може ігнорувати громадянське суспільство.

“Це не каток: він реагує на критику”, – зауважив Адріан Каратнікі з Atlantic Council (Вашингтон), пояснивши, що Янукович засвоїв урок “помаранчевої революції”.

“Але не можна заперечувати, що Янукович повернув свою країну в бік її колишнього радянського повелителя”, – пише автор, нагадуючи, що Янукович оголосив Україну державою поза блоками і наклав на себе спробами вступити до НАТО, а також продовжив оренду бази ВМФ РФ у Севастополі.

Сам Янукович каже, що був змушений укласти цю угоду через огріхи попередньої адміністрації, щоб на Україні не зупинялися заводи. Інтеграцію з Європою він називає головним завданням.

“Критики, однак, стверджують, що вірність президента Європі – ілюзія, а Кремлю він дав надто багато і занадто швидко, підштовхуючи Україну до точки неповернення”, – відзначає автор.

На думку автора, незабаром з’ясується, на кого Янукович робить ставку: зараз він веде переговори з ЄС про свободу торгівлі, а Росія домагається подальшої інтеграції української та російської промисловості.

Джерело Тime

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.