Сергій Тігіпко
Тігіпко хвалить новий Податковий кодекс

15 жовтня. Харків. Новий Податковий кодекс буде прийнятий, незважаючи ні на будь-які акції протесту.

Про це 15 жовтня у Харкові заявив віце-прем’єр-міністр, лідер партії “Сильна Україна” Сергій Тігіпко.

“Ті, хто більше всіх критикує новий Податковий кодекс, ці 500 сторінок просто не читали. Коли мені говорять, що посилюється позиція податкової адміністрації, я хочу зрозуміти – де? Вона скрізь ослаблена. Дуже важко буде так, як зараз, не прийняти звіт від підприємця або послатися на те, що комп’ютер завис, оскільки введена пряма відповідальність податкового працівника за такі дії. Крім того, кількість перевірок буде обмежено. Якщо у нас зараз 42 податки, то буде 23, а це значить, простіше адмініструвати податки і вести бухгалтерський облік. Звітність з цього спрощеного обліку буде не раз на місяць, а раз на квартал. Ставка податку на прибуток зараз 25%, буде 19%, а потім, починаючи з 2012 р., буде скорочуватися на 1% щороку і дійде до 16% . Ставка з ПДВ зараз – 20%, з 2014 р. буде 17%, і це буде найнижчий ПДВ в історії податку на прибуток у Європі, і все це – заради інвесторів. Я б не хотів, щоб цих речей у новому кодексі не помічали “, – зазначив Сергій Тігіпко.

За його словами, в новому Податковому кодексі будуть зменшені і штрафні санкції.

“За чинним законодавством, штрафні санкції доходять до 500%, тепер в Податковому кодексі – штраф складе максимум 75%, та й то – за третє порушення”, – зазначив Сергій Тігіпко.

За його словами, податківці тепер не зможуть взяти заставне майно більше, ніж у подвійному розмірі, а до цього брали все: проблема в сто гривень, а заарештувати могли на три мільйони обладнання або майна.

Також віце-прем’єр відзначив, що раніше існувала проблема, коли відрахування для фізосіб, які працюють на єдиному податку, були змінені з 200 грн., і з’явилася верхня і нижня планка – 200-600 грн. Тепер ця проблема знята: податок буде перераховуватися не до держбюджету, а до місцевого, при цьому нижня планка прибрана, і податок буде коливатися від 0 до 600 грн. за рішенням місцевих рад.

“Чому знизили з 500 тис. до 300 тис. грн. обсягу реалізації для фізосіб-“єдиноподатників”? Тому що ми хочемо, щоб там не потрібні були касові апарати, тобто ми прибрали контроль. Ми розуміємо, що можна відкрити інше підприємство, і реалізація зросте з 300 тис. до 600 тис. Але ми пішли на це, тому що за статистикою за минулі роки, у 85% “єдиноподатників” обсяг реалізації був в районі 100 тис. грн. Зараз думаємо, як простимулювати, наприклад, для тих, хто встановить касовий апарат, планка підніметься до 500 тис. грн. або більше. Але, до речі, в існуючому варіанті кодексу вже передбачена альтернатива: хто переходить на загальну систему оподаткування, той отримує обсяг реалізації на 3 млн. грн. і податок на прибуток на 5 років у розмірі 0 грн”, – повідомив Сергій Тігіпко.

За його словами, гарантією того, що Податковий кодекс направлений на підтримку підприємців, а не фіскальних органів, є те, що пишуть його не податкова адміністрація, а представники Ради підприємців, Ради роботодавців, консалтингових компаній з Європейської бізнес-асоціації, Американської торгової палати.

Джерело Status Quo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.