Опіум
Боротьба з наркотиками в Афганістані неминуча

Стабілізації і умиротворення в Афганістані не можна досягти без рішучої боротьби з виробництвом та експортом афганського героїну, пише в статті для The Washington Times глава ФСКН Росії Віктор Іванов.

Доходи наркобізнесу підігрівають тероризм в Афганістані та інших країнах. Поширення героїну за межами Афганістану завдає ще більшої шкоди: тільки в Росії він щорічно губить близько 30 тис. молодих людей. Доходи “наркоекономіки” Афганістану становлять понад 65 млрд доларів на рік. “Щоб позбавити “Аль-Каїду” і “Талібан” фінансової підтримки, потрібно знищити опіумні плантації і розірвати ланцюжок поставок наркотиків”, – рекомендує автор.

США і НАТО вирішили не знищувати опіумні плантації з літаків, побоюючись налаштувати проти себе афганське населення. Іванов заперечує: “Згідно з недавнім доповідям Управління ООН з питань наркотиків і злочинності, переважна більшість афганських селян вирощує не мак, а інші культури”.

Проблему треба присікати в зародку, радить Іванов, рекомендуючи знищувати опіумні плантації з повітря, обприскуючи хімікатами. Слід домовитися про загальну жорстку боротьбу з наркобізнесом в Афганістані і дати Раді Безпеки ООН відповідні повноваження.

На думку автора, потрібно знищувати не менше 25% посадок маку, а також провести реєстрацію власності на землю на півдні і південному заході Афганістану, а потім доручити ООН ввести санкції проти землевласників, на чиїх землях вирощується мак. У повноваження міжнародних сил в Афганістані слід включити обов’язок знищувати опіумні плантації. “Необхідно також підвищувати рівень взаємної довіри Росії і США на оперативному рівні шляхом подальшого обміну розвідданими, в тому числі про місцезнаходження нарколабораторій та переміщеннях партій вихідних компонентів для героїну”, – пише автор. Росія готова вносити в цю роботу свій внесок, підсумовує він.

Джерело: The Washington Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.