Киргизія
Ситуація в Киргизії хвилює Росію і США

Велика кількість голосів, поданих за одну з націоналістичних партій, – не єдиний сюрприз парламентських виборів у Киргизії, відзначає Washington Post. “Ще більший сюрприз – той факт, що результати не були вирішені наперед заздалегідь”, – пояснює кореспондент Кеті Лалл.

Киргизія продемонструвала, що є винятком з правил для Центральної Азії, зауважив науковий співробітник Carnegie Moscow Center Олексій Малашенко. “На мене справили глибоке враження політичний плюралізм, відповідальність перед суспільством і дух народу цієї країни”, – йдеться в заяві Мортена Хеглунд, керівника місії спостерігачів ОБСЄ на виборах.

Ситуація в Киргизії сильно хвилює Росію і США, які мають у Киргизії військові бази. “Коли їм це зручно і вигідно, киргизькі політики обіцяють все що завгодно, просто щоб що-небудь вигадати. Це перетворилося в щось на зразок бізнесу, на якому непогано наживається досить великий прошарок вищих класів киргизького суспільства”, – написав у доповіді Сергій Міхєєв, віце-президент Центру політичних технологій (Москва).

Зі свого боку, Малашенко упевнений, що база США в “Манасі” залишиться навічно. Повернувшись до результатів виборів, Малашенко запитує: “Як вони вирішать, хто стане прем’єром? Хто буде спікером? На даний момент вони добилися успіху, але ніхто не знає, як вони будуть між собою домовлятися, як створять коаліцію”.

Джерело: The Washington Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.