газ, поклади газу
Законсервована енергія України

Потенційні запаси природного газу на Україну можна порівняти з такими, які в країнах Перської затоки, стверджує в своїй статті в The Wall Street Journal Віктор Ткачук, старший керуючий фонду “Спочатку люди” (Київ).

“Але за останні 20 років уряди, які змінювали один одного, практично нічого не робили для підтвердження існування та освоєння цих ресурсів”, – пише Ткачук. Згідно з доповіддю BP від червня цього року, Україна має підтвердження наявності запасів природного газу у розмірі 0,98 трильйонів кубометрів. За деякими оцінками, є також від 2 до 32 трильйонів кубометрів сланцевого газу і до 8 трильйонів метану у вугільних покладах.

Однак Київ не один десяток років тримає промисловість в залежності від газу з Росії і Центральної Азії, а закордонних інвесторів відлякує мінливий бізнес-клімат і непослідовність урядів. Нещодавно до одного із законів внесені поправки, які, на думку Ткачука, знову насторожать зарубіжних інвесторів, так як вони дозволять державі в будь-який момент змінювати фінансові умови контрактів у партнерствах з приватним бізнесом.

Здавалося б, ЄС повинен наставити Україну на шлях істинний, зрадівши, що у російського газу знайшовся конкурент. “Але багато єврочиновники неофіційно висловлюють полегшення у зв’язку з тим, що керівництво України відклав вступ до ЄС в довгий ящик. Європа потихеньку відвертається, а російський вплив зростає”, – пише автор. Він переконаний, що для України освоєння власних ресурсів – ключ не тільки до процвітання, але й до справжньої незалежності та безпеки.

Джерело: The Wall Street Journal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.