Юлія Тимошенко
Тимошенко заликає притиснути владу України

29 жовтня. “Недільні вибори обласних рад і мерів міст на Україну – не просто подія місцевого масштабу”, – пише лідер найбільшої опозиційної партії України і колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко на сторінках The Wall Street Journal.

“Пильну міжнародну увагу їм гарантовано у зв’язку з наростаючими свідченнями того, що вони не будуть ні вільними, ні справедливими. Євросоюз повинен насторожено ставитися до того, що сусідня країна, яка контролює потік газу мільйонам домогосподарств ЄС, скочується до авторитаризму”, – зазначає Тимошенко.

“Кандидатам з моєї партії,” Батьківщина “, відмовили в реєстрації в деяких з найбільш населених виборчих округів, включаючи такі регіони, як столичний київський і львівський на Заході України. У цих місцях влада визнала фіктивні відділення партій, фальшиві кандидати від яких будуть незаконно брати участь у виборах від особи моєї партії”, – стверджує вона.

“Склад виборчих комісій, які керують підрахунком і перевіркою голосів, представлений в основному членами правлячої “Партії регіонів” президента Віктора Януковича і його союзників”, – говориться в статті.

“Зі ЗМІ, місцевих відділень партій і від спостерігачів з усієї країни надходять численні повідомлення про порушення на виборах, від загроз держслужбовцям, які підтримають опозицію, до пропозиції студентам грошової винагороди, щоб вони проголосували за кандидатів, лояльних уряду”, – пише Тимошенко.

Вона додає, що “ці події відповідають сценарієм розповзаючого авторитаризму”.

Тимошенко відзначає, що з тих пір, як президент Віктор Янукович прийшов до влади 8 місяців тому, була централізована політична влада, під загрозою перебувають цивільні свободи, нападам піддається свободи ЗМІ, опозиція практично виключена з ефіру, є повідомлення про побиття і навіть зникнення журналістів. Тимошенко згадує про залякування агентами СБУ активістів опозиції.

“Ситуація навряд чи зміниться, поки глава Служби державної безпеки (СБУ) Валерій Хорошковський також є провідним медіамагнатом Україні і – в той же самий час – членом Вищої ради юстиції, нового органу, створеного для призначення суддів та розгляду справ про судові правопорушення”, – пише Тимошенко.

Тимошенко вказує, що “суди використовуються для зміни конституції”: 1 жовтня нові члени Конституційного суду “по суті скасували поправки до конституції, прийняті під час” помаранчевої революції “2004 року”.

“Це повертає Україну – без яких би то не було публічних дебатів у громадянському суспільстві і без парламентського голосування – назад до президентської системи, при якій у президента знаходиться майже вся повнота влади”, – резюмує автор.

“Саме на цьому тлі особи, що визначають політику в ЄС і США, повинні розглядати справедливість недільних виборів. Західні лідери можуть зробити великий тиск на уряд України, наприклад, пов’язавши певні умови з наступним раундом позик МВФ або використавши як важіль переговори за Договором про асоціацію з ЄС. Міжнародний тиск був добре відчутним, коли уряд у цьому місяці дав зворотний хід крокам, націленим на те, щоб відібрати металургійний комбінат “Криворіжсталь” у компанії ArcelorMittal. Уряд, який живе тільки за допомогою погроз, розуміє сигнали протестів і загрозу санкцій”.

“Ми закликаємо міжнародне співтовариство зберігати пильність і оберігати європейські цінності, якими ми так дорожимо. У 2004 році в нас уже були одні обманні вибори, які пробудили “помаранчеву революцію”. Все свідчить про те, що будуть ще одні. Настав час заступитися за українську демократію”, – з таким закликом виступає Тимошенко на сторінках видання.

За матеріалами The Wall Street Journal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.