Іракська газета
Ворожнеча в Багдаді набирає обертів

“Засекречені американські документи, оприлюднені в минулі вихідні, які включають, зокрема, графічні зображення катувань від рук іракських служб безпеки, обурили і без того напружену політичну обстановку в Іраку в період, коли політичні партії намагаються сформувати уряд”, – пише The Wall Street Journal.

Прем’єр-міністр Нурі аль-Малікі намагався зібрати урядову коаліцію починаючи з березневих парламентських виборів, в результаті яких жодна партія не отримала більшості. “При цьому критики Малікі – які давно стверджували, що сили безпеки під його командуванням ведуть боротьбу з політичними конкурентами, у тому числі з прихильниками сунітів, – скористалися архівом з майже 400 тис. засекречених документів, щоб перешкодити його обранню ще на один термін”, – пишуть автори статті Маргарет Кокер і Бен Ленд.

У документах не було знайдено свідчень того, що Малікі був обізнаний про жахливі тортури і побиття. Однак, будучи прем’єр-міністром, Малікі був головнокомандуючим іракських сил в період, охоплений у документах, з 2006 по 2009 роки.

Адміністрація Малікі піддала критиці документи, визнавши їх політично мотивованими і спрямованими на те, щоб завдати удару по його репутації. У своїй заяві адміністрація виступила на захист дій сил безпеки, заявивши, що всі арешти і операції проводилися законно.

Джерело: The Wall Street Journal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.