Юлія Тимошенко
На Юлію Тимошенко накопали звинувачень

У четвер була оприлюднена підготовлена за завданням української влади доповідь обсягом у 2 тис. сторінок із звинуваченнями проти чиновників, які займали посади при колишньому прем’єр-міністрові Юлії Тимошенко. Доповідь була написана американськими приватними детективами та юристами з таких фірм, як Akin Gump Strauss Hauer & Feld, Trout Cacheris і Kroll Inc. Вони працювали в Лондоні, Вашингтоні та Києві протягом п’яти місяців, причому в їх поле зору потрапили, крім Україна, американський штат Орегон, Великобританія, Латвія, Ізраїль і Сейшельські острови.

“Уряд президента України Віктора Януковича залучив західний досвід для висунення звинувачень проти своїх суперників”, – дає свою оцінку The Washington Post. Однак подібна тактика може вилізти йому боком, вважають автори статті, оскільки є прецедент, коли звинувачення в корупції були сприйняті саме як знаряддя “знищення опонентів”: у 1990-х короткострокове тюремне ув’язнення за знятими згодом звинуваченнями пішло на користь рейтингу Юлії Тимошенко.

Повідомляється, що в суди Великобританії і США вже подані два цивільних позови проти компаній, за допомогою яких корумповані чиновники нібито “знімали вершки з державних коштів”. У списку значаться декілька високопоставлених чиновників з оточення екс-прем’єра – їх звинувачують у збагаченні за рахунок посередництва при держзакупівлях. Самій Тимошенко ставлять в провину витрату грошей з бюджету на свою передвиборчу кампанію, використання виручки від продажу вуглецевих квот Україні для покриття нестачі в Пенсійному фонді, нецільове витрачання коштів стабілізаційного фонду.

Тимошенко назвала звинувачення “політично мотивованими”. Її колишній ключовою радник і віце-прем’єр Григорій Немиря по суті висунутих у доповіді звинувачень говорити відмовився. При цьому він заявив, що розгулу корупції в уряді Тимошенко не було, зате в доповіді не враховано діяльність самого Януковича на посаді прем’єр-міністра в 2006-2007 роках. Доповідь він назвав елементом “наклепницької кампанії”. Автори доповіді, як і голова адміністрації президента України Сергій Льовочкін, політичне підґрунтя розслідування заперечують.

The Washington Post
відзначає, що “в останні роки Kroll і Akin Gump на запрошення великих бізнесменів і політиків брали участь і в інших резонансних справах на Україну”. Так, у 2001 році партія, за якою стояв Віктор Пінчук (зять тодішнього президента України і “політичного патрона Януковича” Леоніда Кучми), скористалася послугами Kroll для розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. “Охоронець нібито записав на плівку розмову з участю Кучми, в якому він обговорював з провідними політиками, як вчинити з журналістом. Хоча, за визначенням уряду США фрагменти плівки були визнані справжніми, Kroll випустила доповідь, в якій стверджувалося, що Кучма не причетний до вбивства Гонгадзе”, – нагадує видання.

Джерело: The Wall Street Journal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.