Медведєв, Меркель, Саркозі
Медведєв, Меркель, Саркозі

Вражаюче: Ніколя Саркозі, найбільш проамериканський з французьких лідерів з часів Четвертої республіки, одночасно лестить Росії, пише у своїй статті в The Wall Street Journal Кеннет Р. Вейнстейн, глава Hudson Institute, коментуючи майбутню зустріч Саркозі, Медведєва і Меркель у Нормандії.

“Особливо насторожує, що головна тема саміту – нова архітектура безпеки, яка, як відзначає Кремль, дозволить трьом країнам розвивати партнерство для формування спільного європейського простору безпеки і співпраці”, – пише автор. Він стурбований домовленістю про поставки в Росію французьких військових кораблів класу “Містраль”, які, на його думку, можуть бути використані проти Грузії та інших слабких сусідів. Поведінка Франції спантеличує Вейнстейна ще й в контексті того, що Росія – головний покровитель Ірану”.

Нині, в ситуації, коли адміністрація Обами не здійснює сильного лідерства в Європі, Франція цілком схильна перемістити центр влади на схід. Але поки Саркозі не був президентом, він жваво критикував агресивний курс Путіна на ближньому зарубіжжі, нагадує автор. “Путінській Росії не вистачає тільки, щоб її звичку до експансіонізму обілили на дипломатичному фронті”, – зауважує він. Можливо, тепер Саркозі вважає, що зможе в якійсь мірі стримати Росію своїм впливом. “Але, може трапитися, що в нього на думці щось зовсім інше”, – пише автор. На цьому неясному натяку стаття обривається.

Джерело: The Wall Street Journal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.