Місяць, вода
Води на Місяці значно більше ніж вважали

За даними NASA, на Місяці набагато більше води, ніж вважалося раніше, пише The Wall Street Journal, відзначаючи, що це відкриття може стати додатковим аргументом для створення жилої бази на поверхні Місяця.

Відкриття було зроблено в результаті зухвалого експерименту, проведеного в минулому році, коли американське космічне агентство запустило в місячний кратер ракету зі швидкістю 5600 миль на годину, а потім за допомогою двох орбітальних супутників провело аналіз уламків. Вчені виявили, що кратер містить воду у вигляді льоду, а також ряд інших ресурсів, таких як водень, аміак, метан, ртуть, натрій і срібло.

NASA оголосило про сенсаційне відкриття води на Місяці в листопаді минулого року. Тепер більш докладний аналіз даних – тема шести наукових робіт, висновки яких опубліковано в журналі Science: на Місяці набагато більше води, ніж можна було очікувати, її приблизно в два рази більше в концентрації, ніж у пустелі Сахара.

“Там дійсно волого”, – сказав Ентоні Колапрете, співавтор одного з досліджень і співробітник NASA Ames Research Center в Каліфорнії. Він і його колеги вважають, що 5,6% всієї маси досліджуваного грунту з місячного кратера – це лід.

“Присутність води не збільшує ймовірність того, що на Місяці колись було життя, так як об’єкт, що вивчається є одним з найхолодніших місць в Сонячній системі. Але значна кількість води підсилює аргументи для створення населеної місячної бази, з якої буде здійснюватися запуск інших космічних експедицій. Вода важлива, так як її складові – водень і кисень – є основними інгредієнтами ракетного палива. Кисень також можна виділяти з води, щоб отримувати повітря для дихання”, – пише автор статті Готам Найк.

Але інші країни активізують свої зусилля. Китай обіцяв висадити астронавтів на Місяці до 2025 року, Індія заявляла про плани зробити те ж саме до 2020. Японія хоче створити автоматичну місячну базу протягом десятиліття, що в перспективі забезпечить умови для організації жилої місії.

Місяць, вода
Місяць, вода

Джерело: The Wall Street Journal

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.