Біл Клінтон
Біл Клінтон втратив ключі до активації ядерних систем

Протягом кількох місяців під час президентства Клінтона Сполучені Штати не могли завдати негайного ядерного удару, тому що президент втратив секретні паролі для запуску цього процесу, стверджує The Times, посилаючись на мемуари генерала Х’ю Шелтона, відставного голови об’єднаного комітету начальників штабів армії США.

За версією Шелтона, співробітник Пентагону, якому належало щомісячно перевіряти наявність картки з паролями, два рази поспіль не зміг зустрітися з президентом: його запевняли, що президент зайнятий. У 2000 році в ході зміни паролів з’ясувалося, що картка зі старими вже кілька місяців як пропала, пише кореспондент Джайлз Уіттелл.

Між тим першим про втрату паролів повідомив Роберт Паттерсон, який до кінця 1998 року носив за Клінтоном “ядерний м’яч”. Він стверджує, що виявив пропажу 21 січня 1998, причому Клінтон не зміг згадати, як давно не бачив картку з паролями – чи то кілька тижнів, то чи кілька місяців. За словами Паттерсона, Клінтон зазвичай носив її в кишені штанів разом з кредитними картами. Паттерсон спохватився до картки на той же день, коли вперше повідомили про зв’язок Клінтона з Монікою Левінські. На заміну паролів знадобилося кілька годин. Розбіжності між датами Паттерсон пояснив так: “Можливо, він втрачав паролі двічі”.

Джерело: The Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.