Barclays
Barclays та Lloyds TSB оштрафовані

Британські банки і фінансисти допомагали Ірану обійти санкції, повідомляє The Times, посилаючись на висновки американських слідчих. Мова йде про санкції, мета яких – запобігати тероризму, сприяти заспокоєнню на Близькому Сході і перешкоджати появі ядерної зброї у Тегерана, пояснює журналіст Домінік Кеннеді.

“У результаті розслідувань правоохоронні органи США виявили: Lloyds TSB і Barclays, приховуючи особи клієнтів, допомогли іранцям отримати доступ до коштів у фінансовій системі США, загальна сума яких досягає 600 млн доларів”, – пише газета. Обидва банки були змушені укласти з міністерством юстиції США досудові домовленості. “Lloyds TSB визнав, що з середини 1990-х фальсифікував повідомлення про транзакції на загальну суму до 350 млн доларів, операції стосувалися громадян Ірану і Судану. На прохання і з відома іранських банківських клієнтів Lloyds розробив політику свідомої маніпуляції інформацією і стирання інформації про країни, фізичних осіб і організації, які підпадають під санкції”, – пише газета. Банк Barclays, за вказівками банків в Ірані та інших країнах, проти яких введені санкції, не вказував їх назв у повідомленнях про доларових платежах. Обидва банки оштрафовані на 350 млн доларів і 298 млн доларів (суми операцій) відповідно.

Британський торговий дім Balli Group, до ради директорів якого входить лорд Леймонт, колишній міністр фінансів Великобританії і нинішній голова Ірано-Британської торгової палати, оштрафований на 15 млн доларів за постачання в Іран трьох “Боїнгів-747”.

Джерело: The Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.