Шахтарі
Першими на поверхню піднімуть найсильніших

Можливо, вже сьогодні ввечері увінчаються успіхом роботи з порятунку 33 шахтарів, які 64 дні перебувають в ув’язненні на глибині 700 метрів в пустелі Атакама, повідомляє The Times.

Залишилося пробурити менше 100 метрів, щоб була готова перша з трьох рятувальних шахт, заявив вчора міністр гірничорудної промисловості Чилі Лоренс Голборн. “Як швидко вдасться евакуювати шахтарів, залежить від результатів огляду шахти за допомогою відеокамер. Якщо стінки вважатимуть міцними, шахтарів зможуть підняти нагору поодинці за два-три дні. Якщо ж стінки неміцні, 620-метрову шахту доведеться одягти в сталь, що може зайняти до 10 діб”, – оповідає кореспондент Мартін Флетчер.

Днями до місця рятувальних робіт доставили три рятувальні капсули, гігантський кран та іншу техніку, прибули 16 спеціально підготовлених рятувальників. Побудовано вертолітний майданчик, розгорнуто польовий госпіталь, вибудувана спеціальна вишка для журналістів. Рятувальна операція буде транслюватися в прямому ефірі по всім чотирьом державним телеканалам Чилі.

Спочатку, щоб випробувати капсулу, по шахті спустяться два добровольці – гірничий майстер і військовий лікар. Вони оглянуть шахтарів і розділять їх на три групи. Першими наверх відправляться найміцніші на випадок, якщо по дорозі з капсулою виникнуть неполадки. Підйом однієї людину, як очікується, займе 15 хвилин. Діаметр капсули – 53 сантиметри. Щоб вони могли в ній поміститись, шахтарів зобов’язали сидіти на дієті. Для врятованих приготовлені спеціальні сонячні окуляри вартістю в 400 доларів, повністю екранують очі від ультрафіолетових променів, повідомляє видання.

Джерело: The Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.