Ядерна зброя
Світ знову бере на озброєння атом

У найближчі 20 років різко прискориться розвиток атомної енергетики на Близькому Сході, повідомляє The Times. У результаті власного розслідування газета з’ясувала, що до 2025 року в країнах регіону – Єгипті, Туреччині, ОАЕ та інших – буде побудовано як мінімум 15 атомних реакторів. Є побоювання, що ці плани – перші кроки гонки ядерних озброєнь на вибухонебезпечному Близькому Сході, пише кореспондент Х’ю Томлінсон, нагадуючи, що Іран не припиняє збагачувати уран.

“Є відчуття, що вступити на “ядерну драбину” буде розсудливо в контексті передбачуваних прагнень Ірану”, – зауважив Марк Фітцпатрік з International Institute for Strategic Studies (Лондон).

ОАЕ виключають для себе збагачення урану або його переробку для одержання матеріалів збройового призначення, але інші держави, можливо, не будуть настільки педантичні, якщо їх безпека і регіональний статус опиняться під загрозою. “Саудівська Аравія прямо говорить, що якщо Іран обзаведеться ядерною зброєю, вона цього теж захоче”, – зауважив Фітцпатрік. У вересні США уклали з Саудівською Аравією контракти на постачання озброєнь на 60 млрд доларів, щоб переконати її, що вона може захиститися і звичайними засобами. Подібні угоди укладаються і з іншими країнами Близького Сходу.

Розвиток атомної енергетики на Близькому Сході – це ще й частиною загальносвітової тенденції, вважає газета. “Зростання цін на нафту і стурбованість впливом палива із копалин на екологію знову зробили атомну енергію прийнятною в політичному і економічному плані”, – повідомляє автор, відзначаючи, що в світі зараз будується близько 60 реакторів, причому понад третину – в Китаї.

Джерело: The Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.