газ - Польща, Росія
Питання газової угоди між Польщею та Росією на вирішальному етапі

“Європейська комісія доклала зусиль, щоб не дати російському енергетичному гіганту” Газпрому “досягти угоди з Польщею, яке б втягнуло країну в довгострокові контракти по природному газу, перешкоджаючи диверсифікації польських та європейських джерел енергії і роблячи Варшаву більш залежною від російського газу”, пише The New York Times.

“Якщо комісія доб’ється успіху, це буде ударом для Росії, яка, схоже, має намір чинити опір будь-яким спробам компаній з боку отримати доступ до її трубопроводів, які простягаються від Росії до її прибуткових ринків у Європі”, – пише автор статті Джуді Демпсі.

Олександр Смоляр, директор Фонду Стефана Баторія, зазначив, що переговори з Росією є перевіркою ЄС на здатність проводити єдину енергетичну політику.

“Росія використовує Польщу, щоб побачити, чи може вона обійти законодавство ЄС, – сказав він. – Питання в тому, хто проявить слабкість”.

Втручання у польсько-російські переговори з боку Гюнтера Еттінгера, єврокомісара з питань енергетики, почалося минулого місяця і тепер досягає тієї точки, де Польща і Росія повинні погодитися на новий контракт, який би відповідав європейському енергетичному законодавству, повідомили чиновники на вихідних.

Представники в Брюсселі вважають, що запропонована газова угода між Польщею і Росією може суперечити енергетичному законодавству ЄС, особливо його нормам, яке передбачає, що компанії з боку повинні мати доступ і що монополія виробників і дистриб’юторів повинна бути порушена.

“Ми хочемо рівних умов для всіх, – сказала Марлен Хольцнер, представник Еттінгера. – Компанії, що бажають потрапити на енергетичний ринок, повинні отримати доступ до трубопроводів”.

Джерело: The New York Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.