НАТО
НАТО протребує ПРО

У Європі мало хто усвідомлює загрозу ракетного удару, відзначає в статті, опублікованій на сайті The New York Times, генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена. Але в листопаді лідери країн НАТО будуть вирішувати, чи варто альянсу створювати систему ПРО для Європи, нагадує він.

На думку Расмуссена, загроза завдання ракетного удару реальна: більше 30 країн мають на озброєнні або розробляють ракети, здатні нести зброю масового ураження. “Створити ефективні засоби ПРО – завдання складне, але здійсненне. Ми вже можемо розміщувати налагоджені системи, що успішно пройшли випробування”, – пише автор. За його словами, НАТО працює над створенням системи протиракетної оборони діючої армії, і цю систему слід розширити і об’єднати з ПРО США, що обійдеться майже в 200 млн євро. Ця ціна не є непосильною, вважає генсек.

Інтегрована система ПРО набагато підвищить шанси на перехоплення ракет, підкреслює автор, а також продемонструє солідарність перед лицем спільної загрози. “Крім того, з’явиться шанс для справжньої співпраці з Росією. Взаємодія Росія-НАТО у сфері ПРО нарешті чітко сповістить про початок істинно-нової ери співпраці під загальною євроатлантичної дахом безпеки”, – пише Расмуссен.

Джерело: The New York Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.