карта смертей мапа
Мапа смертей від The Guardian

23 жовтня. Великобританія. Британська газета The Guardian на основі секретної інформації НАТО, опублікованій напередодні WikiLeaks, склала карту вбивств в Іраку за період з 2004 року по 2009 рік.

Географічною основою для карти став сервіс Google Maps. З його допомогою на території Іраку встановили позначки, кожна з яких відповідає звіту збройних сил США про той чи інший інцидент, який призвів до знищення бойовиків або загибелі військових та місцевого населення. При натисненні на кожну з відміток можна отримати інформацію про подію з досьє.

«Іракське досьє» WikiLeaks було опубліковано в п’ятницю, 22 жовтня, проте багато видань, в тому числі і The Guardian, отримали доступ до нього за кілька місяців до публікації. Зокрема, матеріали вказали на чисельність втрат з боку Іраку.

Згідно з даними з майже 400 тисяч документів, що потрапили в розпорядження WikiLeaks, за період з 2004 по 2009 роки загинули 109 тисяч чоловік, у тому числі 66 тисяч мирних жителів, майже 24 тисячі осіб, класифікованих як «вороги», 15 тисяч іракських військових і 3771 солдатів з числа коаліційних сил. Раніше США і Великобританія заперечували, що ведеться якась статистика жертв. Нові дані як мінімум на 15 тисяч чоловік перевищують попередні неофіційні оцінки кількості загиблих в результаті війни в Іраку.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.