Війська в Афганістані
Росія могла б ускладнити життя Афганістану, але не робить цього

27 жовтня. Російські військові, можливо, знову будуть залучені до дій в Афганістані, пише видання The Guardian.

“За словами джерел в НАТО, розглядається декілька ініціатив, підготовлених Росією і НАТО спільно. Мова йде про залучення російських вертольотів і екіпажів для навчання афганських авіаторів, можливу участь Росії у навчанні афганських сил національної безпеки, розширенні співпраці при боротьбі з наркоторгівлею і охороні кордонів, а також про оптимізацію коридорів транзиту і постачання військ НАТО”, – пише журналіст Саймон Тісдолл.

Пропозиції висунуті напередодні саміту НАТО в листопаді, на який приїде президент РФ Медведєв.

“Плани поки не набули остаточного характеру, і в НАТО кажуть, що питання про повернення російських військ до Афганістану не ставиться”, – повідомляє автор матеріалу.

Позавчора офіційний представник НАТО сказав: “Знову вводити російські війська до Афганістану не планується: це не входить в наміри ні Росії, ні афганців, ні нас самих. Можливо, росіяни будуть брати участь у навчанні вертолітників, якщо нададуть вертольоти, але не на території Афганістану. У минулому російські брали участь у навчанні поліцейських антинаркотичних підрозділів поза Афганістаном. Жодна із запропонованих ініціатив не припускає присутності в Афганістані російських військ”.

“Очікується, що на саміті США і Британія будуть активно умовляти європейських союзників надавати більше інструкторів для армії і поліції Афганістану напередодні передачі території під контроль афганських властей, що планується зробити в 2014-2015 роках”, – пише газета.

“Росіяни можуть дуже ускладнити нам життя в Афганістані, але вони від цього утримуються”, – сказав в інтерв’ю неназваний західний дипломат, додавши, що Москва все більш охоче погоджується допомагати Заходу.

Очікуються нові домовленості про постачання і перекидання військ через Таджикистан і Киргизію, а також угоди, які відобразять стурбованість Росії вивезенням афганського героїну. НАТО і уряд Карзая на листопадовому саміті поширять декларацію про довгострокові зв’язки після 2014-2015 років.

“За словами офіційних осіб, ймовірно також окрему угоду про часткове співробітництво Росії в руслі натовських планів по розміщенню ПРО в Європі”, – пише газета.

До статті додається коротка хроніка війни СРСР в Афганістані, складена Люком Гардінг і названа “Геополітична катастрофа”. “Повернення Росії до Афганістану неминуче збудить примари минулого і спогади про війну, яку краще забути”, – вважає Гардінг.

За матеріалами The Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.