ПРО
Плани США щодо ПРО загострюють стосунки ЄС і НАТО

Адміністрація Обами вмовляє країни НАТО підтримати оновлені плани США по протиракетному щиті в Європі, пише оглядач The Guardian Саймон Тісдолл, однак, на його думку, ці зусилля Вашингтона загострюють приховані напружені стосунки через європейську безпеку, що потенційно на руку Росії і Туреччини.

Вашингтон розраховує, що на лісабонському саміті Туреччина підтримає концепцію наземного потенціалу ПРО НАТО. Але Туреччина побоюється, що Іран сприйме це як загрозу собі. “І справді, така головна мета модернізації ПРО – як мінімум на погляд США”, – пише автор. Оглядач Hurriyet Семі Ідіз в зв’язку з цим зауважив, що в підсумку Анкарі доведеться вибирати між НАТО та Іраном. АналітикСертак Актан, вважає, що варто піти назустріч НАТО, якщо взамін США вмовлять Францію і Німеччину “розморозити” заявку Туреччини на вступ до ЄС.

Президент Медведєв у вівторок сказав, що Москва зацікавлена у більш тісній співпраці з НАТО. “Ціна співпраці з Росією, можливо, покоробить Вашингтон і Лондон: характерний курс Медведєва – прагнення до нової архітектури європейської безпеки, яка неминуче зменшить роль США на континенті і потенційно похитне НАТО, а це давня мета Росії”, – говориться в статті.

Марк Леонард, співавтор нової доповіді Європейської ради з міжнародних відносин “Привид багатополярної Європи”, вважає, що розширення співпраці ЄС, Туреччини та Росії в рівній мірі неминуче і бажане, оскільки нинішні європейські структури безпеки дисфункціональні, а США більше не зосереджені на внутрішній безпеки Європи і перестали бути європейською силою. Леонард рекомендує прийняти Туреччину в ЄС у прискореному порядку, а з Росією співпрацювати, залучаючи її до проектів типу ПРО.

Джерело: The Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.