Кім Чен Уна готують до передачі влади в Північній Кореї

The Guardian: Кім-наступний: машина пропаганди набирає обертів, готуючись до “Миропомазання” нового лідера

Пхеньян дозволив іноземним журналістам спостерігати за найбільшим в історії Північної Кореї військовим парадом, повідомляє The Guardian. “Це частина кампанії з утвердження статусу Кім Чен Уна (молодшого сина Кім Чен Іра) як майбутнього лідера”, – вважає журналістка Таня Бреніген.

Преса також відвідала виставковий зал, де на трьох поверхах цвіли орхідеї і бегонії. Сусідство цих квітів разюче, так як орхідеям потрібен свій температурний режим, а бегоній – свій, відзначає автор. “Наш гід сказав, що пояснення просте: ці види названі на честь засновника Північної Кореї і його сина, нинішнього лідера”, – пише газета.

У пропаганді та агітації є кілька лейтмотивів: армія, вчення самодостатності (“чучхе”) і значення сім’ї Кім, у тому числі нового спадкоємця Кім Чен Уна, говориться в статті. Найчастіше розповідають, як представники клану Кім піклуються про простих людей. Наприклад, Korea Today нагадала, як в 1979 році Кім Чен Ір відчитав будівельників за економію мармуру при зведенні пологового будинку і наказав інкрустувати підлогу в центральному залі рубінами, сапфірами і топазами. У ті часи економічна ситуація була ще відносно непогана. Нині, за даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, третина громадян Північної Кореї страждає від недоїдання, майже чверть дітей молодше 5 років має вагу нижче норми.

“Пропаганда сім’ї Кім відбувається постійно і вона дуже хитра”, – пише газета. Так, за даними видання, кампанія за затвердження наступника почалася рік тому, але в пресі про Кім Чен Уна не згадувалося ніколи – аж до дня, коли менше двох тижнів тому йому присвоїли звання генерала. Аналітики намагаються читати між рядків не тільки газети, але й виступи артистів. Взяти, наприклад, недільний Масовий Танець: дівчатка в балетних пачках – символ місцевого винаходу, тканини “віналон”, а діти в скафандрах, ймовірно, уособлювали високі технології. Деякі спостерігачі вбачають у цьому приховану пропаганду Кім Чен Уна.

Тим часом старший син Кім Чен Іра, 39-річний Кім Чен Нам, в інтерв’ю японському телеканалу “Асахі” сказав, що не схвалює спадкової передачі влади, але зауважив, що треба рахуватися з внутрішніми факторами. На думку Андрія Ланкове з університету Кукмін (Сеул), висловлювання Кім Чен Нама – майже що виклик. Але ця людина має мало впливу в Північній Кореї, а військові його не підтримують, додав Ланкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.