Води Дунаю, Дунай
Небезпечні точки

На берегах Дунаю є не тільки мальовничі місця, але й точки, де легко може статися техногенна катастрофа, стверджує The Guardian. Причиною аварії в Айке в Угорщині була, мабуть, виробнича халатність, пише журналіст Іен Трейнор. “У басейні Дунаю назріває ціла низка катастроф, справа лише за часом”, – застеріг офіційний представник World Wide Fund for Nature.

На базі досліджень і даних ЄС фонд склав списки “небезпечних точок” регіону і карти забруднення навколишнього середовища. Багато небезпечних промислових об’єктів є в Угорщині, Сербії, Румунії та Болгарії. В Угорщині особливу тривогу викликає інший резервуар для червоного шламу в Алмасфузіто, який, за оцінками WWF, контактує з підземними водами і дотичний з Дунаєм. Правда, проби показують, що угорська катастрофа поки не позначилася на якості дунайської води.

“Багато загроз Дунаю – спадщина комуністичного періоду. Режими радянського блоку розвивали важку промисловість, в тому числі видобуток бокситу, урану та золота, і розміщували на берегах великі нафтопереробні заводи, навряд чи піклуючись про екологію”, – стверджує газета. ICPDR виявила в басейні Дунаю 160 небезпечних точок, у тому числі понад 40 особливо небезпечних.

У Румунії зараз створюється найбільший у Європі золотий рудник, і там буде застосовуватися ціанід, що небезпечно для екології. У травні Європарламент проголосував за заборону цієї технології в ЄС, але практичні заходи поки не прийняті. Експерти говорять, що ситуація все-таки поліпшується: вже 8 придунайських держав члени ЄС і, отже, повинні підкорятися більш жорстким нормам. “Але дотримання норм – це завжди проблема. Що ми і спостерігаємо в Угорщині”, – зауважив координатор WWF Андреас Бекманн.

Джерело: The Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.