Михайло Саакашвілі та школярі
Михайло Саакашвілі змінив і політичний курс, і мовний

“У навчальні програми в Грузії включають англійську мову в спробі розірвати відносини з могутнім північним сусідом”, – пише The Guardian.

На кафедрі слов’янських мов Тбіліського державного університету на тлі портрета Пушкіна на стіні і томів інших титанів російської літератури, порошаться на полицях, Натела Чохонелідзе, 70-річний почесний професор, каже: “Колись у нас був штат з 50 співробітників, а тепер нас тільки п’ять, тому що студентів немає. Російський поступово йде. Як і я!”

Чохонелідзе опинилася на стороні, що програла в момент, коли прозахідне керівництво колишньої радянської республіки намагається замінити російський англійською в якості другої обов’язкової мови в Грузії XXI століття.

Минулого місяця сотні носіїв англійської мови розпочали свій перший робочий день у школах у рамках амбітної програми, спрямованої на те, щоб кожна дитина у віці від 5 до 16 років говорила англійською. Англійська тепер обов’язкова, а російська – факультативний предмет.

“Ця мета представляється прагматичною в глобалізованому світі, де переважає англійська, а грузинська економіка, рухома інвестиціями, шукає партнерів в Туреччині і в Євросоюзі”, – пишуть автори статті Метт Робінсон, Ніно Іванішвілі і Люк Гардінг.

Джерело: The Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.