їжа, африка, діти, криза, голод
Світ чекає продовольча криза

26 жовтня. Зростання цін на продовольство і брак продуктів харчування можуть призвести до нестабільності в багатьох країнах, пише The Guardian, відзначаючи, що ціни на основні продукти харчування та овочі досягли найвищого рівня за два роки, в той час як вчені пророкують нові масштабні засухи і повені.

Відповідно до ключових показників Reuters-Jefferies щодо цін на сировинні товари, світові ціни на пшеницю і кукурудзу за кілька тижнів підскочили майже на 30%, а ціни на м’ясо тримаються на найвищому рівні за останні 20 років. Минулого тижня представники США прогнозували, що світовий урожай пшениці буде на 30 млн тонн нижчим, ніж у минулому році, тобто падіння складе 5,5%. Ціни на помідори в Єгипті, на часник у Китаї та на хліб у Пакистані тримаються майже на рекордному рівні.

“Ситуація погіршилася з вересня, – відзначає Абдолреза Аббассіан з Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН. – В останні тижні з’явилися ознаки того, що ми рухаємося по тому ж шляху, що і в 2008 році. Можливо, до цін 2008 року ми не дійдемо, але на цей раз вони можуть протриматися на високому рівні набагато довше”.

“Тим часом висловлюються різні думки, чи свідчать такі ціни про світову продовольчу кризу, подібну тій, яка була у 2008 році і викликала хвилювання в 25 країнах, або просто відображають мінливість на світових товарних ринках в момент, коли країни вибираються з рецесії”, – пише автор статті Джон Відал.

“Продовольча криза масштабу двох-або трирічної давності нам не загрожує, але її першопричини як і раніше актуальні”, – вважає радник Oxfam по продовольчій політиці Кріс Льозер.

“Ціни мінливі, і на ринку багато коливань. Але є велика відмінність між тим, що відбувається зараз, і ситуацією 2008 року. Врожаї у цілому кращі, світові запаси продовольства кращі”, – пояснив він.

За матеріалами The Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.