церква, звіт
Церква втягнута у корупційний скандал

У Польщі розгорівся корупційний скандал, головним фігурантом якого, на думку деяких національних ЗМІ, стала Католицька церква. Прокуратури багатьох міст, в тому числі і Варшави, оголосили про перевірку ряду договорів про передачу об’єктів нерухомості Католицької церкви, пише Sueddeutsche Zeitung. Мова, пояснює автор статті Томас Урбан, йде про повернення або компенсацію за власність, конфісковану комуністичним режимом після Другої світової війни.

Ця тема активно обговорюється в ЗМІ після того, як наприкінці вересня нинішнього року співробітники Центрального антикорупційного бюро затримали і взяли під варту уповноваженого костелу з питань повернення церковного майна Марека П. Мова, за деякими даними, йде про колишнього співробітника спецслужб комуністичної Польщі. Йому пред’явлено звинувачення в дачі хабарів. Як нагадує видання, ще в 1989 році в Польщі була створена Майнова комісія, куди разом з представниками духовенства увійшли і державні чиновники. Марека П. у зв’язку з цим звинувачують у підкупі з відома ієрархів чиновників, відповідальних за рішення про передачу Церкви земельних ділянок та нерухомості.

“На наших очах відбувається безпрецедентне цькування Церкви”, – вважає генеральний секретар Конференції польських єпископів Станіслав Будзік, який енергійно захищає прийняті комісією 2800 рішень.

Як пише видання, кількість порушень збільшилася в період перебування при владі національно-консервативної партії Ярослава Качинського, з 2005 по 2007 рік.

Джерело Süddeutsche Zeitung

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.