Алан Грінспен
Алан Грінспен

Незважаючи на деяке зростання в цьому році, вкладення в основний капітал у США виявилися набагато нижче рівня, який міг би бути досягнутий з урахуванням недавнього істотного зростання прибутковості компаній, пише в The Financial Times колишній голова Федеральної резервної системи США Алан Грінспен.

“У поєднанні з крахом довгострокових неліквідних інвестицій населення це перешкоджає відновленню економіки. Цей брак, що став результатом поширеної тривоги в приватному секторі за майбутнє Америки, багато в чому скоротив вплив фінансової стимуляції адміністрації. Більше того, активізм, закладений у таких програмах, сам по собі, певною мірою підігріває тривожність”, – пише Грінспен.

Інстинктивною реакцією підприємців та населення на невизначеність є відсторонення від тих дій, які вимагають впевнених прогнозів на майбутнє. Для нефінансових корпорацій (на частку яких припадає половина ВВП) ця відстороненість найкраще вимірюється часткою ліквідної готівки, що виділяється на довгострокові інвестиції в основні активи. У першій половині 2010 року ця частка знизилася до 79%, що стало найнижчим показником за 58 років, відзначає Грінспен.

Джерело: Financial Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.