Стенлі Фішер
Стенлі Фішер

Голова Банку Ізраїлю виступив сьогодні проти офіційної позиції Міжнародного Валютного Фонду, озвученої в четвер главою МВФ Домініком Стросс-Каном, і заявив, що втручання національних банків у валютні торги неминуче і оправдане.

За словами Фішера, який виступив представником позиції країн, що розвиваються у промові в інституті Патерсона у Вашингтоні, заявив, що ці країни не винні в ситуації на глобальному валютному ринку і не можуть примиритися із зайвим посиленням своїх валют. “Це подібно введенню додаткового податку на експортовану продукцію цих держав”, – заявив він і додав, що втручання центробанків та урядів у валютні торги приносить свої плоди у короткостроковому плані і виправдано з точки зору національних економік, хоча в економічній науці ще не існує теоретичного обгрунтування такої політики.

Єдине, за його словами, що може змінити позицію національних банків – це пакети заохочувальних заходів у системі валютних крос-курсів, які змушують національних гравців діяти в інтересах глобального ринку, до чого і закликає МВФ. Проте в найближчому майбутньому прийняття такого пакету заходів жодною міжнародною організацією не розглядається, тому альтернативи нинішньому стану речей Фішер не бачить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.