Лю Ся під омашнім арештом
Китай забороняє Лю Ся контактувати з іноземними дипломатами

Посольство США в Пекіні зажадало від уряду КНР звільнити дружину Нобелівського лауреата премії миру Лю Сяобо. Дружина китайського дисидента, Лю Ся, утримується під домашнім арештом, і будь-які контакти з нею заборонені.

Дружина недавнього лауреата Нобелівської премії миру Лю Сяобо, який відбуває одинадцятирічний тюремний термін в Китаї, знаходиться під домашнім арештом, як повідомляв раніше Newsmarket. Представник посольства США в китайській столиці Річард Буанган проінформував уряд КНР, що Сполучені Штати дуже занепокоєні цим станом справ. У своєму електронному листі він повідомив, що Китай повинен дотримуватися прав Лю Ся на вільне переміщення.

Комуністична партія Китаю бурхливо відреагувала на присудження Нобелівської премії миру китайському дисиденту. З цього приводу китайський уряд навіть скасував заплановану зустріч із норвезьким міністром рибного господарства. Дипломати з країн Європейського союзу, Австралії та Швейцарії безуспішно намагалися відвідати Лю Ся, але їх не пустила поліція.

Нагадаємо, що раніше Барак Обама також зажадав у Китаю випустити самого Нобелівського лауреата з-під варти.

Джерело: Reuters

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.