WikiLeaks
США пепекрила кисень Wikileaks

18 жовтня. Черговий удар у спину отримав портал WikiLeaks, що спеціалізується на публікації документів під грифом “таємно”. Британська компанія MoneyBookers, яка збирала пожертви для ресурсу WikiLeaks, заблокувала всі рахунки проекту.

За словами засновника сайту Джуліана Ессанджа, портал був заснований на гроші фонду, заснованого однією з німецьких хакерів, який помер ще в 2001 році. Але для повноцінного функціонування WikiLeaks була розроблена складна система для збору і розподілу пожертвувань, яка передбачає, щоб люди, які спонсорують проект, залишалися в тіні.

Тим не менш, за словами Ессанджа, фінансові надходження на адресу проекту нерегулярні і залежать від конкретного моменту. Так наприкінці минулого року проекту навіть довелося тимчасово закритися, так як на продовження роботи просто не було грошей. А ось за вісім місяців 2010 року WikiLeaks у вигляді пожертвувань залучив уже близько $1 мільйона.

За деякими даними, засновник порталу Джуліан Ессандж ще в серпні одержав лист від MoneyBookers, де в якості причини розриву співпраці називалися “урядові розслідування з боку США”. Компанії знадобилося майже три місяці, щоб знайти відповідний привід для реалізації “розриву” – офіційною причиною для заморожування рахунків став захід у систему з IP-адреси з “чорного списку”.

“Вони так і не відповіли мені, коли Wikileaks був внесений до їхнього “чорного списку”. Я сподіваюся, цей вчинок завдасть істотної шкоди репутації платіжної компанії, яка повела себе “боягузливо” у найбільш відповідальний момент”, – заявляє засновник WikiLeaks Джуліан Ессандж.

Сам Ессандж вважає, що це черговий хід з боку уряду США, який намагається закрити проект WikiLeaks. Тим більше що на підході чергове викидання секретних даних.

Як заявляють онлайн-видання, Пентагон з дня на день чекає появи на сайті WikiLeaks 400 тисяч сторінок документів щодо війни в Іраку. Передбачається, що документи будуть стосуватися бойових дій, іракських сил безпеки і жертв серед мирного населення. Для цієї події американські військові зібрали групу з 120 фахівців, які будуть вивчати можливі наслідки публікації секретних даних.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.