Нобелівська премія
Серед претендентів Боно та ЄС

8 жовтня. Осло. Норвезький Нобелівський комітет обіцяє в цьому році піднести світовій спільноті черговий сюрприз при виборі лауреата премії миру.

При цьому інтрига, за традицією, зберігається до останнього моменту: ім’я лауреата престижної премії, заснованої шведським промисловцем і мільйонером Альфредом Нобелем, буде оголошено головою колегії сьогодні в 11:00 за місцевим часом.

Як повідомив комітет, в цьому році на його адресу надійшла рекордна кількість кандидатур. До 1 лютого в Осло було надіслано 237 заявок, 199 з яких – різні громадські діячі, інші – організації.

Повний список кандидатів суворо засекречується на 50 років. Однак самі заявники, до числа яких можуть входити депутати національних парламентів, професора, попередні лауреати, а також члени комітету, вправі при бажанні озвучити внесену ними пропозицію.

Серед розкритих таким чином імен в цьому році значаться “батьки” Інтернету Вінтон Серф, Тім Бернерс-Лі і Лоренс Робертс, прем’єр-міністр Зімбабве Морган Тсвангіраї і колумбійський  політик Кордоба П’єдад, який вів переговори з лівоекстремістською організацією Революційні збройні сили Колумбії.

У число відомих номінантів входить і росіянка Світлана Ганнушкіна, яка очолює комітет “Громадське сприяння”, який надає підтримку вимушеним мігрантам. Вона також входить до Ради з прав людини при президенті РФ.

Крім того, на отримання премії висунуто вокаліста ірландської рок-групи U2 Боно, відомого своєю гуманітарною діяльністю на африканському континенті, і колишнього губернатора Іллінойсу Джорджо Раяна, який наклав в штаті мораторій на смертну кару, проте сам відбуває зараз покарання у в’язниці за звинуваченням у корупції.

Із числа номінованих організацій надбанням громадськості стали кандидатури Спеціального суду по Сьєрра-Леоне і Євросоюзу.

Як заявив секретар Нобелівського комітету Гейр Люндестад, ЄС він вважає хоча і абсолютно гідним премії, але малоймовірним лауреатом. “Комітет розділений в цьому питанні точно так само, як і норвезький народ”, – прокоментував він свою позицію.

Сама церемонія вручення премії миру пройде 10 грудня, у день смерті Альфреда Нобеля, в ратуші Осло.

Решта Нобелівські премії (в галузі літератури, фізіології та медицини, фізики, хімії), а також премія Банку Швеції з економіки присуджуються у Стокгольмі.

Джерело Обозреватель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.