ООН
24 жовтня - День ООН

24 жовтня. Сьогодні День ООН, День роззброєння і Всесвітній день інформації про розвиток.

День ООН – це день народження Організації об’єднаних націй. 24 жовтня 1945, після того як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення організації, була офіційно створена ООН.

У 1971 р. Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій вона рекомендувала державам-членам ООН відзначати цей день як державне свято. Традиційно в цей день у всьому світі проводяться зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям ООН і її досягненням.

Тиждень роззброєння проходить кожен рік з 24 по 31 жовтня. Щорічне проведення Тижня роззброєння, яке починається в день річниці заснування ООН, передбачено в заключному документі спеціальної сесії Генеральної асамблеї 1978 р., присвяченій роззброєнню. Державам пропонувалося висунути на перший план питання про небезпеку гонки озброєнь, пропагувати необхідність її припинення і сприяти підвищенню розуміння громадськістю невідкладних завдань у галузі роззброєння.

У 1972 р. Генеральна Асамблея ООН заснувала Всесвітній день інформації про розвиток, мета якого полягала в залученні уваги світової громадської думки до проблем розвитку і необхідності зміцнення міжнародного співробітництва для вирішення цих проблем.

Джерело Status Quo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.