земля, сільське господарство, поле
Планета кожного року втрачає с/г земля розміром в Італію

23 жовтня. За даними ООН, щорічно на Землі площа сільськогосподарських угідь скорочується на 30 мільйонів гектарів. За площею це можна порівняти з територією Італії. При цьому від голоду на сьогоднішній день у світі страждає більше 1 мільярда чоловік.

Поєднання таких чинників, як деградація ґрунтів, індустріалізація та урбанізація представляє “вибухонебезпечний коктейль” для навколишнього середовища. До такого висновку прийшов спеціальний доповідач ООН з питання про право на харчування Олів’є де Шуттер.

“Земля щороку втрачає від 5 до 10 мільйонів сільськогосподарських угідь через погіршення навколишнього середовища, а ще 19,5 мільйонів втрачаються через розвиток промисловості та ринку нерухомості. Усього різні інвестори купують до 40 мільйонів орних земель на рік”, – заявив Олів’є де Шуттер, виступаючи на цьому тижні на третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН.

Між тим, доступ до землі має найважливіше значення для реалізації права на харчування. А дрібним землевласникам, сільськогосподарським робітникам, пастухам, рибалкам, які займаються індивідуальним промислом для того, щоб прогодуватися, просто необхідний доступ до землі. Зараз у світі від голоду страждає майже мільярд людей. З них 500 мільйонів – це люди, зайняті дрібним сільськогосподарським виробництвом. Вони голодують не тільки тому, що менш конкурентоздатні і змушені продавати зібраний врожай за надто низькими цінами, але й тому, що часто земельні наділи, які вони обробляють, дуже малі.

В останні роки в усьому світі скорочуються площі оброблюваних земель в перерахунку на душу населення або на сім’ю. В Індії розмір землеволодінь в середньому зменшився майже вдвічі – з 2,6 гектара в 1960 році до 1,4 гектара в 2000 році і продовжує скорочуватися. В останні роки збільшується число безземельних сільських жителів. Така тенденція характерна не тільки для азіатського регіону. У східній і південній частинах Африки площі сільськогосподарських угідь протягом життя нинішнього покоління скоротилися вдвічі, а в низці країн площа оброблюваної землі на сьогоднішній день в середньому становить менше 0,3 гектара на душу населення.

У зв’язку з цим спеціальний доповідач ООН з питання про право на харчування Олів’є де Шуттер закликав держави зміцнити захист дрібних землевласників. Через зростання навантаження на землю в категорію ризику потрапляють корінні народи, які традиційно годуються від землі, а також дрібні землевласники, пастухи, скотарі та рибалки.

За матеріалами inright

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.