Франція парламент
Франція "пропхала" пенсійну реформу через сенат

22 жовтня. Париж. Французький сенат ухвалив увечері в п’ятницю пенсійну реформу, що стала “яблуком розбрату” між профспілками і владою. Після трьох тижнів напружених дебатів законодавці верхньої палати парламенту проголосували за законопроект, ініційований президентом Ніколя Саркозі.

У ході засідання були оголошені результати голосування: “Кількість учасників голосування – 339, 330 – дійсних бюлетенів. Для ухвалення рішення необхідно 166 бюлетенів.” За “подано 177,” проти “- 153. Таким чином, сенат прийняв законопроект про пенсійну реформу”.

Впливовий сенатор від правлячої партії Жан-П’єр Раффарен, що займав раніше пост прем’єр-міністра, висловив задоволення у зв’язку з виконаною роботою.

“У ході обговорень текст був значно поліпшений, зокрема щодо прав жінок, але також осіб з обмеженою працездатністю”, – заявив він.

Реформа передбачає підвищення пенсійного віку з нинішніх 60 до 62 років до 2018 року, а до 2030 року – до 67 років за прикладом інших європейських країн, в першу чергу Німеччини. Це закономірно спричинить за собою і збільшення терміну робочого стажу для отримання “повної пенсії”.

Законопроект був ініційований главою держави Ніколя Саркозі. У Єлисейському палаці не приховували, що пенсійна реформа має стати головною внутрішньополітичною подією другої половини його президентського мандата. Проте пропозиція була сприйнята в багнети опозицією на чолі з соціалістами і профспілками.

Саме при соціалісті Фредеріку Міттерані в 1982 році планка пенсійного віку була знижена з 65 до 60 років.

Нижня палата парламенту Франції схвалила законопроект реформи в кінці вересня. Дебати у верхній палаті розпочалися 5 жовтня. Сьогоднішнє голосування “за” стало вирішальним кроком, однак до остаточного затвердження реформи їй буде потрібно подолати ще декілька етапів. Найближчим часом законопроект буде переданий в погоджувальну (паритетну) комісію, яка з урахуванням думок двох палат представить остаточний варіант документа. Підсумкове голосування в Національних зборах і сенаті відбудеться, швидше за все, наступного тижня 26 і 27 жовтня, повідомив сьогодні держсекретар у зв’язках з парламентом Анрі Ренкур.

Тим часом профспілки готують “відповідні демарші”, які безпосередньо прив’язані до парламентського календаря. Так, нові акції протесту по всій Франції пройдуть 28 жовтня. Це буде вже шостий загальний страйк за останні місяці.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.