Медведєв, Саркозі
Медведєв та Саркозі

До Вашої уваги лист президента Французької Республіки, адресований президентові Російської Федерації Дмитру Медведєву:

Пане президенте, дорогий Дмитре,

Французькі тваринники не раз вказували мені на зберігаються перешкоди у вигляді санітарних норм при імпорті яловичини та інших продуктів тваринництва до Росії:

– Що стосується великої рогатої худоби: санітарні влади твоєї країни вимагають від імпортерів наявність вакцин від катаральної лихоманки овець («синій язик») у всіх тварин, що знаходяться в периметрі 20 км від місця розташування вакцинованої худоби, ввезеного з Франції. Це лише відштовхує російських тваринників від співпраці з Францією, в той час як вони визнають високий генетичний рівень французької яловичини;

– Що стосується яловичини: російська влада обмежують французьких експортерів щодо віку тварин, посилаючись на ризик, пов’язаний з губчастою енцефалопатією («коров’ячий сказ»), в той час як у Франції ця хвороба давно тримається під контролем, як то показують результати перевірок Світової організації здоров’я тварин (OIE), членом якої є і Росія;

– Якщо говорити про продукти тваринництва, то нещодавно в червні російська влада відкликали дозвола на поставки до Росії у 17 сільськогосподарських французьких компаній з 25 перевірених. У технічному плані причини відмови пояснені не були.

Ці заходи, що б’ють по фермерам та французьким підприємцям, не здаються нам виправданими. Наукове обгрунтування цих заходів спірне: вони часто не враховують міжнародні норми, що диктуються OIE та Комісією з продовольчого кодексу. У зв’язку з цим я б хотів відзначити високу санітарну якість сільськогосподарської та харчової продукції французьких виробників, визнане далеко за межами Європи. Якість нашої продукції відповідає європейським нормам, що є, за загальним визнанням, одними з найсуворіших у світі.

Нарешті, ці заходи кидають тінь на принцип взаємності, оскільки Російська Федерація не піддає власну продукцію тому ж контролю, який вона накладає на торгових партнерів. Мова йде в основному про м’ясо птахів, як могла переконатися Європейська комісія під час недавніх інспекцій.

Міністр з питанням харчової продукції, сільського господарства і рибного лову Брюно Ле Мер неодноразово піднімав цю проблему, звертаючись до російської колеги Олени Скринник. Зокрема, це було зроблено в листі від 29 червня 2010 року. Він до цих пір залишається без відповіді.

Оскільки ти сам зробив безпеку харчових продуктів національним пріоритетом Російської Федерації, оскільки наші країни ведуть переговори про укладення партнерської угоди в сільськогосподарській галузі і оскільки твоя країна бажає вступити до СОТ за нашої повної підтримки, подальше втілення цих заходів у життя не видається відповідним того рівня довіри, який характеризує наше економічне і політичне співробітництво.

З повагою,

Ніколя Саркозі.

Джерело: www.elysee.fr

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.