парламент Румунії
Румунський парламент випадково знизив податок

21 жовтня. Бухарест. Депутати румунського парламенту випадково проголосували за закон про зниження на 5% податку з продажів продуктів харчування.

Плутанина сталася через те, що депутати не прочитали як слід перед голосуванням законопроект, підготовлений опозицією. Законодавці, які були відповідальні за підготовку документа, принесли свої вибачення за помилку.

Тепер парламент має терміново скасувати своє рішення. Проте міністр фінансів Георге Яломіцану підкреслив, що поки помилка не виправлена, уряду доведеться виконувати прийнятий закон.

Раніше парламент країни підняв податок з продажів на продукти харчування з 19% до 24%. Цей захід було спрямовано на те, щоб утримати дефіцит бюджету в межах 6,8% від ВВП.

У відповідь на це профспілки почали 20 вересня антиурядові акції протесту, вимагаючи відмовитися від антикризової програми, яка передбачає урізання зарплат і пенсій, згортання соціальних програм, скорочення кількість робочих місць, підвищення пенсійного цензу і інші непопулярні заходи.

Переговори, які проводилися минулого тижня між урядом і лідерами профспілок, не принесли бажаних результатів. У кінці жовтня профспілки планують вивести на вулиці Бухареста до 80 тисяч протестувальників.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.