Microsoft
Щедрий користувач може отримати 8 років за роздачу Microsoft

У Брянській області (Росія) користувач одного з торрент-трекерів роздав іншим його відвідувачам програмне забезпечення Microsoft на 53 мільйони рублів.

Відділ “К” УВС Брянської області вже притягнув щедрого користувача до відповідальності: справу передано до суду. Докази, знайдені на його комп’ютері, підтверджують факт незаконних дій. Користувач поширював через торрент релізи ПЗ Microsoft, причому, мова йде про велику кількість розданих програм.

Таким чином, за порушення авторських прав “в особливо великих розмірах” житель Брянської області може отримати до 8 років позбавлення волі. Правда, це максимальне покарання, яке можна отримати, якщо підсумувати всі його порушення і підійти до питання з усією строгістю. Однак, у справах такого типу російський суд рідко виносить дуже суворе рішення.

Що стосується 53 мільйонів рублів, то це, як зазначають у відділі “К”, не розмір шкоди, а так званий “розмір діяння”. Сума вийшла наступним чином: вартість викладених на трекері програм була помножена на кількість завершених завантажень інших користувачів. Невідомо, чи погодиться суд з такою арифметикою. За словами відділу “К” – це стандартний спірний момент в подібного роду справах: не можна говорити як про наявність фізичного носія, так і прямої фінансової вигоди того, хто поділився програмами.

Джерело Ferra

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.