Ізраїль, прапор
Москва просить Ізраїль не будувати житла на Західному березі

16 жовтня. Росія закликає Ізраїль переглянути плани з будівництва єврейських поселень в Східному Єрусалимі, йдеться в опублікованому в суботу офіційному повідомленні МЗС РФ.

Міністерство житлового будівництва Ізраїлю 15 жовтня оголосило тендер на зведення 240 нових одиниць житла в Східному Єрусалимі, де араби-палестинці складають більшість.

“У Москві з крайньою заклопотаністю і розчаруванням сприйняті ці плани ізраїльського уряду. Вони йдуть врозріз з міжнародними зусиллями, спрямованими на пошук шляхів відновлення прямих палестино-ізраїльських переговорів”, – говориться в повідомленні російського зовнішньополітичного відомства.

Протягом останніх декількох тижнів багато країн, у тому числі Росія і “квартет” міжнародних посередників, наполегливо закликали ізраїльську сторону продовжити мораторій на будівництво на окупованих палестинських територіях.

“Оприлюднені в такий делікатний момент наміри Ізраїлю щодо зведення нового житла посилюють атмосферу недовіри між сторонами, підривають шанси на відновлення мирного процесу. У Москві закликають Ізраїль переглянути свої плани з нарощування поселень. Вважаємо важливим, щоб сторони не допускали односторонніх дій, що передбачають результат врегулювання, зберігали стриманість, виключили будь-які прояви насильства, роблячи все для продовження прямих переговорів”, – наголошується в заяві.

Нагадаємо, ізраїльсько-палестинські переговори, які почалися близько місяця тому, заглухли, оскільки Палестинська автономія вимагає від Ізраїлю продовжити мораторії на будівництво на Західному березі Йордану. Своєю чергою Ізраїль цієї вимоги поки що не виконав.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.