Історія України
Росія напише свою Історію України

28 жовтня. Росія. В середині 2011 року в Росії буде видано книгу з викладом історії України, повідомляється в заяві директора Інституту загальної історії РАН, академіка Олександра Чубар’яна.

За його словами, з такою пропозицією виступили його колеги по інституту.

“Зараз рукопис готовий. До середини наступного року буде виданий. Потрібно ще експертизу провести”, – додав учений.

Він також розповів, що сам книгу поки не читав, але вважає, що скандалів вона викликати не повинна, оскільки “врешті-решт можна давати різні точки зору на одне питання”.

Крім того, Чубар’ян зазначив, що українські та російські вчені і раніше співпрацювали, видаючи праці з історії Росії та Україні відповідно.

Як повідомлялося раніше, Москва і Київ домовилися про створення робочої групи з написання спільного підручника історії для школярів.

В Україні багато хто сприймає ідею спільної з Росією інтерпретації історії в багнети через її неоднозначність. Крім того, в Києві побоюються, що така версія може завдати шкоди національній самосвідомості українців.

Спори між істориками двох країн стосуються, зокрема, оцінок Переяславської ради, Голодомору, діяльності Івана Мазепи, Симона Петлюри, Степана Бандери і деяких інших людей.

Джерело Lenta.ru

В середині 2011 року в Росії буде видано книгу з викладом історії України, повідомляє “Інтерфакс” з посиланням на заяву директора Інституту загальної історії РАН, академіка Олександра Чубар’яна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.