шум
Найнебезпечніший виробничий шум

7 жовтня. Канада. Постійний гучний шум на роботі підвищує ризик розвитку хвороб серця у два рази, попереджають учені з Канади. Особливо високий ризик серед чоловіків у віці до 50 років.

Надмірний шум на робочому місці є важливою медичною проблемою, попереджають канадські експерти. У даному випадку гучна музика чи розмови не вважалися чинниками ризику, на відміну від виробничого шуму, наприклад, в шахті, на заводі або на тартаку.

У ході роботи вчені аналізували дані про 6 307 людей, 21% з яких були зайняті на галасливому виробництві мінімум протягом 9 місяців, що передували дослідженню. Більшості з них було близько 40 років. У порівнянні з тими, хто працював у тихому офісі, ці люди частіше страждали від ожиріння, а також курили. Все це саме по собі є чинником ризику розвитку проблем з серцем.

Проте, коли дослідники врахували ці фактори, виявилося, що шум підвищує ризик появи серцево-судинних захворювань в 2-3 рази. Особливо це стосувалося чоловіків молодше 50 років: у них в 3-4 рази частіше спостерігали стенокардію, ішемічну хворобу серця та інфаркт. На курців шум також діяв особливо згубно.

Контроль шуму необхідний для запобігання захворювань, пов’язаних з ним, зазначають експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.