Рис стане дорогим задоволенням

13 жовтня. США. Пакистан. Через погодні аномалії в цьому році виникли проблеми у провідних країнах-експортерах зерна. Зокрема, світові ціни на рис продовжують підвищуватися.

У результаті рис може подорожчати через можливий дефіцит цієї крупи. Експерти не виключають дефіциту рису в майбутньому. Так, урожай рису в США, які мають четверте місце в світі за обсягом його експорту, може виявитися на 10% нижче від прогнозу, ціни можуть вирости на 30%, заявив президент Асоціації виробників рису США Дуайт Робертс в інтерв’ю агентству Bloomberg.

Ціна нешліфованого рису на торгах у Чикаго може підскочити до 16-17 дол за 100 фунтів до січня, так як через спекотну і посушливу погоду в тих штатах США, де вирощується рис, його урожай виявиться меншим, а якість гірша прогнозованої. Зараз за 100 фунтів рису дають 13,12 доларів.

Прогнозується, що світові ринки можуть відчути дефіцит рису, так як раніше скоротилися поставки з Пакистану, постраждалого цього літа від сильної повені. Пакистан у минулому році зайняв третє місце серед світових експортерів рису.

Прогнозоване зростання цін на 30% можна назвати легкою панікою. У квітні 2008 року було встановлено ціновий максимум – 100 фунтів рису вартували тоді 25,07 доларів.

Джерело Bloomerg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.