Саша Рибак
Не бачити Рибаку китайської сцени

Влада КНР скасувала постановку музичної комедії з норвезьким співаком і скрипалем Олександром Рибаком в листопаді цього року в кількох містах країни після присудження Нобелівської премії миру китайському дисиденту Лю Сяобо, повідомляє у вівторок агентство Франс Прес.

“Як випливає з усього того, що нам сказали, мова йде про якісь санкції, що стали наслідком врученням Нобелівської премії миру китайському дисиденту”, – заявив норвезький композитор Томас Стангхелле (Thomas Stanghelle) в ефірі норвезького телеканалу TV2 Nyhetskanalen.

Престижна премія була присуджена 8 жовтня  54-річному Лю Сяобо, який сидить, за “тривалу ненасильницьку боротьбу за фундаментальні права людини в Китаї”. Вручення премії “злочинцю” викликало рішуче засудження офіційного Пекіна, який розцінив ці дії як втручання у внутрішні справи країни. Пізніше МЗС КНР заявив, що вручення премії Лю Сяобо може нашкодити відносинам Китаю та Норвегії.

Музична комедія “Одного разу сонячної ночі” (Some sunny night) за участю переможця “Євробачення-2009” Олександра Рибака повинна була пройти в китайській столиці Пекін, а також у місті Ухань (Wuhan).

Дії китайської влади щодо Лю Сяобо неодноразово ставали предметом полеміки між Китаєм, США та іншими західними країнами, які вимагають звільнення правозахисника. На всі подібні заяви МЗС КНР однозначно відповідає, що дії компетентних органів щодо правозахисника лежать в руслі китайських законів. У вересні офіційний представник МЗС КНР Цзян Юй заявила, що “Китай твердо дотримується захисту свободи слова, але користуватися цією свободою необхідно в рамках чинного законодавства”.

Рибак в даний час працює концертмейстером у найбільшому в Норвегії симфонічному молодіжному оркестрі “Унг Симфоні” (Ung Symfoni).

Джерело РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.