Лю Сяобо з дружиною Лю Ся
Лю Сяобо з дружиною Лю Ся

Дружина китайського дисидента Лю Сяобо, який днями став лауреатом Нобелівської премії миру, зникла. Про це заявив адвокат Сяобо, Шан Баоцзюнь. За його словами, дружина Сяобо – Лю Ся – може знаходитися в руках китайської влади.

– “Вона зникла, і всі ми дуже хвилюємося”, – заявив Баоцзюнь. Він пояснив, що мобільний телефон Лю Ся відключений і вона перестала виходити на зв’язок. За даними Баоцзюня, дружина Сяобо повинна була відвідати чоловіка у в’язниці, щоб розповісти про присудження премії.

8 жовтня Лю Ся зустрілася з журналістами в Пекіні і висловила надію, що завдяки присудження Нобелівської премії та увазі світового співтовариства до проблеми її чоловіка, Лю Сяобо вдасться звільнити. Потім вона повинна була відправитися у в’язницю, де її чоловік відбуває 11-річний тюремний термін. Після цього Лю Ся перестала виходити на зв’язок. Зараз її пошуками займаються її родичі та Баоцзюнь.

За словами Шан Баоцзюня, китайська влада могла спеціально виманити дружину Сяобо з Пекіна під приводом побачення з чоловіком, щоб жінка не могла спілкуватися з журналістами. На фоні закликів світової спільноти звільнити Сяобо з в’язниці, китайська влада намагається не допускати публікації матеріалів у місцевих ЗМІ, присвячених Нобелівській премії.

Крім того, як повідомляв уже NewsMarket, Китай вже пригрозив Норвегії погіршенням двосторонніх відносин через рішення Норвезького нобелівського комітету про присудження премії дисиденту.

За матеріалами: AFP (Франція) / NY Daily News (США)

Comments

  1. Идиоты…хотя он должен был предположить что так произойдет

  2. Погоджуюсь з Вами, Китай дійсно чинить нерозумно, тим самим провокуючи світову спільноту до об’єднання та супротиву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.