Янукович Путін
Янукович зустрівся з Путіном

27 жовтня. Київ. Нормалізація українсько-російських відносин позитивно впливає на економічну співпрацю двох країн. Про це російський прем’єр Володимир Путін заявив на зустрічі з президентом України Віктором Януковичем.

Звертаючись до співрозмовника Путін, зокрема, підкреслив: “У результаті тієї політики, яку Ви сформулювали, у нас політична складова трансформується в економічні результати”.

При цьому глава російського уряду відзначив істотне зростання товарообігу між двома країнами: за січень – вересень поточного року він виріс на 77%, і практично виходимо на докризовий рівень.

Він визнав, що робота з підготовки його візиту в Україну не в усьому йшла просто:

“Як це буває завжди між партнерами, у яких дуже об’ємні відносини, підготовча робота йшла непросто: треба було звіряти позиції, шукати компроміси для просування по всіх напрямах”.

Але вся ця робота, підкреслив Путін, нічого б не коштувала, якби між обома країнами не була створена атмосфера і довіри і бажання співпрацювати з найважливіших для економік і соціальної сфери напрямками. У чому, на думку російського прем’єра – чимала заслуга нинішнього президента України.

У Києві Володимиру Путіну доведеться також провести переговори зі своїм українським колегою Миколою Азаровим. І на них основною темою стане економічна співпраця двох країн. Зокрема, у сфері паливно-енергетичного комплексу. Окремо йтиметься і про атомну енергетику. В Україні працюють чотири АЕС, причому одна з них (Запорізька) найбільша в Європі. Вона забезпечує енергією весь південний схід країни і Крим. Станція працює на російському паливі, а нещодавно Москва і Київ вирішили побудувати на Україну власний завод з виробництва так званих ТВЕЛів. І це лише початок співпраці.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.