ходьба, біг
10 кілометрів в тиждень і проблем з головою не буде

15 жовтня. Прогулянки позитивно впливають на здоров’я людей середнього та похилого віку, знижуючи ризик розвитку хвороби Альцгеймера, вважають американські вчені.

Проходьте щодня півтора кілометра пішки, і ви будете мати всі шанси зберегти свій розум ясним, а пам’ять – надійною до самої старості. Відомо, що з віком мозок зменшується в розмірах, проте є спосіб запобігти цьому явищу.

Вчені з Університету Піттсбурга (США) з’ясували, що піші прогулянки знижують ризик розвитку проблем з пам’яттю в літньому віці приблизно наполовину. Для збереження сірої речовини в цілості, слід проходити близько десяти кілометрів на тиждень.

У ході дослідження, яке було опубліковано в медичному журналі Neurology, експерти спостерігали за здоров’ям 299 людей, відмічаючи, скільки вони проходять пішки щотижня. Через дев’ять років їх мозок сканувався на предмет ознак зменшення в обсязі, а ще через чотири роки вчені перевірили когнітивні (пізнавальні) здібності учасників експерименту.

У результаті виявилося, що у тих, хто ходив близько 10 кілометрів на тиждень, втрата сірої речовини головного мозку була найменшою. Цікаво, що довші відстані не робили істотного впливу на стан мозку. Крім цього, у 116 осіб (40%) з’явилися ознаки деменції (стійке порушення когнітивних функцій в результаті органічного ураження мозку), але серед людей, які більше ходили пішки, ризик розвитку симптомів старечого недоумства був нижчим на 50%.

У старості мозок зменшується, що викликає проблеми з пам’яттю, однак регулярні вправи в середньому віці поліпшують здоров’я мозку, мислення і пам’ять, і зберігають їх до старості, зробили висновок вчені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.