Кабмін
Кабмін перекроють

Адміністрація президента і Кабмін завершують підготовку адміністративної реформи. У рамках проекту передбачено скорочення кількості міністерств, державних комітетів, інспекцій, а також підприємств, які їх обслуговують.

Автор адмінреформи, міністр юстиції Олександр Лавринович поки не поспішає говорити, над ким з його колег-міністрів завис дамоклів меч. «Про це поки рано говорити. І взагалі, скорочення кількості міністерств – це остання складова адмінреформи, і далеко не найважливіша», – зазначив «Делу» міністр.

Разом з тим, за даними джерел “Дела”, за найоптимістичнішим сценарієм, в результаті проведення адміністративної реформи з майже двох десятків міністерств залишиться лише 12. Планується, що Адміністрація піде шляхом об’єднання відомств, діяльність яких стикається. Наприклад, за словами голови Держкомпідприємництва Михайла Бродського, Міністерство культури і туризму можуть приєднати до Міністерства сім’ї, молоді та спорту. «У мене є таке припущення. Хоча говорити про це ще дійсно рано», – зазначив Бродський.

Очевидно Мінвуглепром буде приєднаний до Міністерства палива та енергетики. «Я двома руками підтримую таке рішення, я його пропонував ще півтора роки тому», – відзначив «Делу» екс-міністр вугільної промисловості, губернатор Черкащини Сергій Тулуб. На його думку, до цього міністерства слід також приєднати держкомпанію «Енергоринок», яка зараз підпорядковується безпосередньо Кабміну. Крім того, на думку губернатора, слід було б ліквідувати Мінпромполітики. «У цьому міністерстві вже нічого не залишилося, крім контролюючої функції, тому його можна реформувати в асоціацію», – вважає Тулуб.

Міністерство з питань надзвичайних ситуацій можуть приєднати до міністерства внутрішніх справ. Під питанням також доля МінЖКГ і Мінрегіонбуду. Спочатку планувалося їх зовсім ліквідувати і створити комітети, однак в останньому варіанті адмінреформи їх пропонується об’єднати.

Будуть зміни і в ряді державних комітетів. Наприклад, Держкомзем буде відданий в сферу управління Мінагро або Мінекології. Крім того, Мінагро може поглинути держкомітети з питань лісового і рибного господарств. З цих комітетів планується зробити департаменти. У свою чергу, в Мінекології з’явиться департамент водного господарства – замість нинішнього держкомітету, що курує ці питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.