Кабмін
Кабмін перекроють

28 жовтня. Київ. Президент Віктор Янукович має намір скоротити апарат держчиновників і кількість міністерств. Це буде відбуватися в рамках адмінреформи, яку готує Адміністрація президента

Глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін повідомив, що в найближчі два місяці закінчиться підготовка адміністративної реформи. Результатом її стане “оптимізація кількості міністерств”.

“Президент завершить роботу над адміністративною реформою і буде вироблена оптимальна структура Кабінету міністрів, – сказав Льовочкін в інтерв’ю газеті “Сегодня”. – Логіка Президента полягає в тому, що система виконавчої влади повинна просувати реформи. Зараз у роботі кілька концепцій щодо оптимізації кількості міністерств. .. Планується суттєве скорочення державних функцій, з більше дев’яти тисяч сьогодні до п’яти, значна частина яких буде делегована місцевим органам влади”.

Також скоротять кількість держслужбовців. “Зараз готується рішення Глави держави щодо скорочення кількості чиновників та скорочення витрат на утримання державного апарату. Воно пройде в рамках вже згадуваної адміністративної реформи, яку Президент планує провести найближчим часом”, – повідомив глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін.

При цьому, за його словами, скорочення буде істотне – не менше 20%.

А зарплати для решти державних службовців будуть підвищуватися тільки разом із зарплатами бюджетників. “Що стосується зарплат, вони будуть підвищуватися разом із зарплатами всіх бюджетників – це буде робитися в найближчим часом, виходячи з можливостей державного бюджету”, – сказав Льовочкін.

На скільки ж будуть підвищені зарплати бюджетників у наступному році глава Адміністрації президента не уточнив. Президент Янукович і хотів би підвищити їм зарплату, але в цьому завадила Юлія Тимошенко, а точніше борги її Кабінету міністрів.

“Наступний рік буде стабільним, хоча й нелегким в бюджетному сенсі. Урядом Тимошенко накопичені великі борги, виплати по них припадають на 2011 рік. Але, в той же час, є завдання, яке Президент поставив перед урядом: знайти ресурси, щоб через механізм адресної допомоги, підвищення соцстандартів покращити життя українців. Це завдання буде вирішуватися “, – повідомив Льовчкін.

Нагадаємо, за підсумками вересня 2010 року у деяких категорій працівників в Україні несподівано впала зарплата. Перш за все постраждали фінансисти, авіатори та держчиновники. Держслужбовці у вересні в середньому отримали на 200 гривень менше, ніж у серпні – 2,8 тис. гривень проти 3 тисяч.

Джерело Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.