Тимошенко, Стівен Гарпер
Тимошенко пошкодувалася Стівену Гарперу

26 жовтня. Київ. Гарпер зустрівся з Юлією Тимошенко.

“Дякую вам та вашій країні за підтримку демократії в Україні ще з часів набуття незалежності нашою державою. Я б хотіла передати подяку українській діаспорі, яка робить багато для демократичного розвитку нашої держави. Для нас дуже важливо, щоб після п’яти років панування демократичних цінностей та свободи слова Україна не зійшла з цього шляху”, – сказала Юлія Тимошенко вчора на зустрічі з Прем’єр-міністром Канади Стівеном Гарпером, який перебуває в Україні з офіційним візитом.

У свою чергу Прем’єр-міністр Канади наголосив, що його країна продовжує підтримувати демократичний розвиток України.

“Ми знаходимося тут з візитом, ми продовжуємо підтримувати українську демократію. Потужна українська діаспора є ланцюгом, який пов’язує наші країни”, – сказав Стівен Гарпер.

Лідер партії “Батьківщина” наголосила, що сьогоднішні події в Україні свідчать про згортання демократичних процесів. Юлія Тимошенко зазначила, що президент України Віктор Янукович та підконтрольний йому уряд систематично порушують Конституцію та закони України, зокрема, йдеться про нехтування владою правами і свободами людей, залякування та переслідування опозиційних активістів, запровадження цензури в ЗМІ, побиття та зникнення журналістів.

Юлія Тимошенко підкреслила, що з огляду на проведення місцевих виборів, які мають відбутися 31 жовтня, на опозицію, ЗМІ та громадське суспільство влада особливо посилює тиск.

Лідер партії “Батьківщина” поінформувала канадського Прем’єра про перебіг виборчої кампанії в Україні, зокрема, про факти втручання влади у виборчій процес через обмеження прав політичних партій на участь у виборах, створювання партій-клонів, репресивні дії податкових та контролюючих органів щодо місцевих партійних осередків та активістів партії “Батьківщина”, а також про незаконне виготовлення виборчих бюлетенів у Харкові поліграфічним підприємством “Фоліо Плюс”.

У свою чергу Стівен Гарпер підкреслив, що в Канаді спостерігають за подіями в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.